Новости строительства

Земельний податок сплачується з моменту посвідчення цивільно-правової угоди Новини законодавства Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва повідомляє, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою ( п. 287.1 ст. 287 Податкового кодексу України).

28.05.2013 г.


Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (ст. 125 Земельного кодексу України).

При цьому право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (ст. 126 ЗКУ). Статтею 116 Земельного кодексу встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених Земельним кодексом або за результатами аукціону.

Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об’єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному ч. першою ст. 128 Земельного кодексу.

Рішення Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації, сільської, селищної, міської ради про продаж земельної ділянки є підставою для укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки (ст.128 Земельного кодексу України).

Укладання договорів купівлі-продажу земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти, які підлягають приватизації, здійснюється відповідно до порядку, визначеного ч. першою ст. 128 ЗКУ. Договір купівлі-продажу земельної ділянки підлягає нотаріальному посвідченню. Документ про оплату або про сплату першого платежу (у разі продажу земельної ділянки з розстроченням платежу) є підставою для видачі державного акта на право власності на земельну ділянку та її державної реєстрації. Використання землі в Україні є платним (ст. 206 Земельного кодексу).

З огляду на те, що використання землі в Україні є платним, власники земельних ділянок, які набули їх у власність за договорами купівлі-продажу із земель державної або комунальної власності, повинні сплачувати земельний податок із часу укладання таких договорів. При цьому, в умовах договору купівлі-продажу земельних ділянок зазначається обов’язковість покупця сплачувати земельний податок з моменту посвідчення цивільно-правової угоди.

Источник: Асоціація платників податків УкраїниПредыдущая новость
28.05.13 На Житомирщині реалізується інвестиційний проект вартістю 120 млн євро Це підприємство, яке спеціалізується на виготовленні керамічних виробів, - ТОВ «Церсаніт Інвест». Підприємство є найпотужнішим і найсучаснішим у Європі виробництвом, яке займає 25% українського ринку відповідної продукції. Протягом минулого року ТОВ «Церсаніт Інвест» сплатило до бюджету 48 млн. грн.

Следующая новость
28.05.13 В Пуще-Водице начали строить новый микрорайон На месте садов Виноградаря уже ведется строительство. Напомним, на последней сессии Киеврады был утвержден детальный план территории на землях агрокомбината "Пуща-Водица". Проект детального плана предусматривает строительство многофункционального жилого района, где, кроме жилых домов, будет несколько школ, детских садиков и поликлиники. Еще планируется строительство депо и трех станций Сырецко-Печерской линии метрополитена.Смотри также: Все новости >>
Подписаться на рассылку новостей портала >>

Рейтинг@Mail.ru
наверх