Новости строительства

Мінрегіон роз’яснює: Оцінювання відповідності – процедура забезпечення вимог безпеки для будівельних виробів

24.09.2013 г.

В будівельній галузі України з січня 2011 року запроваджена процедура оцінювання відповідності продукції вимогам Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд (постанова Кабінету Міністрів України від 20.12.2006 № 1764).

Вироби вважаються такими, що відповідають призначенню, якщо вони відповідають основним вимогам безпеки, а саме: безпека конструкції (механічний опір та стійкість), пожежна безпека, гігієна, здоров'я людей та стан навколишнього природного середовища, безпека експлуатації, захист від шуму, заощадження енергії та збереження тепла.

Оцінювання відповідності виробів проводять за національними стандартами (ДСТУ регламентні технічні умови, які приймає Мінрегіон України), в яких конкретизовані основні вимоги до виробів та присутній розділ "оцінювання відповідності". Статус регламентні технічні умови надано 69 національним стандартам.

Роботи з оцінювання відповідності виконують призначені органи з оцінки відповідності. Міністерство співпрацює з Мінекономрозвитку України у законодавчо визначеному напрямі щодо формування мережі органів з оцінювання відповідності, надаючи пропозиції щодо призначення.

За відсутності нормативного документу на продукцію, яка є інноваційною в Україні, діє процедура з підтвердження придатності нових будівельних виробів до застосування. Дана процедура була впроваджена на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2006 № 240 "Про затвердження Правил підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування".

Результатом проведення такої роботи є Технічне свідоцтво придатності будівельних виробів до застосування, яке видає Мінрегіон України на підставі отримання позитивних результатів при проведенні випробувань продукції, з визначенням основних технічних характеристик даного виду продукції.

Щороку видається близько 40 Технічних свідоцтв придатності на вироби, що підтверджує впровадження інноваційної продукції для застосування в будівельній галузі.

Довідково

Оцінка відповідності - процес, який демонструє, що встановлені вимоги щодо продукції, процесу, послуги, системи, особи чи органу були виконані.
Підтвердження відповідності - видача документа (декларація про відповідність або сертифікат відповідності) на основі рішення, яке приймається після проведення відповідних (необхідних) процедур оцінки відповідності, що довели виконання встановлених вимог.

Процедура підтвердження відповідності в законодавчо регульованій сфері для окремих видів продукції, яка може становити небезпеку для життя та здоров'я людини, тварин, рослин, а також майна та охорони довкілля, запроваджується технічними регламентами.

Источник: Iнспекцiя державного архiтектурно-будiвельного контролю у Донецькiй областiПредыдущая новость
24.09.13 Мінрегіон продовжує відбір об’єктів для участі у державних житлових програмах

Следующая новость
24.09.13 Пять микрорайонов Донецка и Моспино останутся без воды из-за ремонтных работСмотри также: Все новости >>
Подписаться на рассылку новостей портала >>

Рейтинг@Mail.ru
наверх