Новости строительства

В Україні може зникнути виробництво пластикових вікон. Виробництво пластикових вікон в Україні може подорожчати і спровокувати закриття заводів.

22.11.2013 г.

Зростання вартості полівінілхлориду, з якого виробляються ПВХ-профілю для вікон, прогнозується у випадку схвалення Верховною Радою законопроекту №3284 "Про внесення змін до Закону України "Про податковий тариф України" (про врегулювання ставок ввізного мита на полівінілхлорид). На цьому тижні його передали на розгляд у профільний комітет ВР. Документом передбачається підвищенням ввізного мита на віконну сировину з 0% до 6,5%, пишуть "Вести".

Цей законопроект - продовження підписаного навесні розпорядження Кабміну №245-р про Меморандум про взаєморозуміння між КМУ та "Лукойлом", згідно з яким "Лукойл" мав відновити роботу свого українського підрозділу, ТОВ "Карпатнафтохім". Уряд, зі свого боку, обіцяв підвищити для іноземних конкурентів нашого ввізне мито з 0 до 6,5%.

"Карпатнафтохім" відновив виробництво полівінілхлориду 7 листопада, після річного простою. У відділі постачань продукції "Карпатнафтохім" виданню відповіли, що виробничі потужності розраховані на виробництво близько 300 тисяч тонн полівінілхлориду, тобто втричі більше потреб усіх заводів з виробництва профілів для вікон.

"Велика частина продукції йде на експорт, насамперед у Росію", - сказали виробники.

Сьогодні 75% ринку пластикових вікон (близько 2,5 млрд грн.) - саме продукція вітчизняного виробництва. Тим не менш, за цей рік, за даними Комітету вітчизняних виробників ПВХ-профілів, понад 100 тис. тонн профілів виготовлено з привізної сировини, з них зроблено 7 млн вікон.

"Всі ці виробництва були створені за рахунок іноземних інвестицій. Наприклад, в наш завод інвестовано 20 млн євро, - розповів виконавчий директор компанії "Століття Україна" Олександр Степаненко. - Загалом інвестиції в заводи різних корпорацій з виробництва ПВХ-профілів становлять близько 100 млн євро. І вони були інвестовані за умови, що мито залишається 0%".

До того ж, виробники вважають правильним буде диверсифікувати поставки, щоб не зривати виробничий графік через проблеми одного постачальника. "Ми не можемо сказати нічого поганого про якість полівінілхлориду, виробленого "Карпатнафтохім". Ба більше - ми купували їхню сировину. Але був випадок, коли виробництво просто вмить зупинилося. І взагалі, ми ніколи не працюємо з одним постачальником сировини - це просто неправильно з погляду ринкової економіки", - підкреслив Олександр Степаненко.

За словами учасників ринку, в ціні профілю 80% - це ціна сировини, а пропоноване мито на 6,5% зробить виробництво в Україні неконкурентоспроможним.

Источник: Львівська газетаПредыдущая новость
22.11.13 Банки могут забрать квартиры у покупателей недвижимости из-за застройщика

Следующая новость
26.11.13 Застройщиков ждут очередные изменения в законодательстве Конфедерация строителей Украины хочет внести изменения в закон Украины «О регулировании градостроительной деятельности» от 17 февраля 2011 года.Смотри также: Все новости >>
Подписаться на рассылку новостей портала >>

Рейтинг@Mail.ru
наверх